Loading…

Shqipëri: Kush nuk vaksinohet nuk mund t’i ndjek mësimet

  • 08/09/2021 | 16:05

Shqipëri: Kush nuk vaksinohet nuk mund t’i ndjek mësimet

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka paralajmëruar sërish studentët për t’u vaksinuar, përndryshe nuk do t’u lejohet të hyjnë për t’i ndjekur mësimet.


Rama thekson se kjo masë vlen dhe për mësuesit e pedagogët.

“Studentët që nuk vaksinohen nuk do të hyjnë në auditore. Në auditore hyjnë vetëm ata që vaksinohen. Të tjerët të marrin përsipër përgjegjësitë, të bëjnë mësim online. E njëjta gjë vlen për mësuesit dhe për pedagogët. Nuk ka hyrje në auditor pa vaksinë”, tha Rama.

Të pranishme në qendrën shëndetësore ishin ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu dhe shefja e Departamentit të Epidemiologjisë, Silva Bino.

Ditën e djeshme, Manastirliu bëri të ditur se me fillimin e vitit akademik do të ngrihen struktura të posaçme në universitete dhe fakultete për të vazhduar vijuar procesin e vaksinimit për studentët dhe pedagogët. /Ora News/

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë