Loading…

Shqipëri – Bjellorusi, formacionet zyrtare

  • 18/11/2020 | 15:17

Shqipëri – Bjellorusi, formacionet zyrtare

Sot në orën 16:00, Shqipëria do të luajë ndeshjen finale kundër Bjellorusisë. 


Për ketë ndeshje, trajneri i Kombetares, Edy Reja ka bërë 4 ndryshime të rendesishme, teksa Doka, Memolla, Laçi dhe Gjasula e kanë nisur titullarë.

Elseid Hysaj do te mundoje kete ndeshje pasi eshte zbuluar se eshte prekur nga COVID-19.

Ndërkohë që, Abrashi mungon për këtë ndeshje për shkak të kartonave, ndërsa Kallaku dhe Uzuni e nisin nga stoli.

FORMACIONET ZYRTARE:

SHQIPËRIA: (3-5-2) Berisha, Ismajli, Gjimshiti, Veseli, Doka, Memolla, Memushaj, Gjasula, Laçi, Cikalleshi, Manaj. Trajner: E. Reja

BJELLORUSIA: (4-4-2) Katekeviç, Juzesçuk, Poliakov, Saçivko, Bordaçev, Ebog, Maevski, Jablonski, Sataseviç, Lisakoviç, Skavish. Trajner: M. Markhel.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë