Loading…

‘Shpërthimi’ që frikësoi Dodë Gjergjin në Katedrale

  • 18/04/2017 | 19:36

‘Shpërthimi’ që frikësoi Dodë Gjergjin në Katedrale

Deklarimi i institucioneve përgjegjëse për sulmet e mundshme gjatë festës së Pashkëve, ka ndikuar edhe te klerikët fetarë.


Pamjet e xhiruara nga Ekonomia Online gjatë ceremonisë festive në Katedralen “Nëna Terezë” në Prishtinë, shpërfaqin një “reagim të pazakonshëm” të Ipeshkvit Dodë Gjergji.Teksa po kryente ritualet e zakonshme, gjatë ndezjes së “zjarrit të shenjtë”  ndodh një shpërthim i vogël por i cili mjaftoi të frikësojë klerikun Dodë Gjergji.

Për më shumë shikojeni videon. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë