Loading…

Shpërthimi në Kiev ndodhi gjatë një transmetimi televiziv, publikohet momenti i frikësimit të reportereve

  • 27/01/2023 | 08:02

Shpërthimi në Kiev ndodhi gjatë një transmetimi televiziv, publikohet momenti i frikësimit të reportereve

Reporterët shpeshherë ballafaqohen me situata të pakëndshme, sidomos kur janë në front të luftës.


Një rast i tillë i ka ndodhur edhe dy reportereve gjatë komentimit të pushtimit rus të shtetit ukrainas.

Shpërthimi i sotëm në Kiev ndodhi gjatë një transmetimi të drejtpërdrejtë të kanalit televiziv britanik Sky News, i cili moment u regjistrua edhe prej kamerave.

Gazetarja dhe analistja frikësohen në momentin që ndihet një shpërthim prapa tyre, por që nuk u larguan prej vendit të ngjarjes.

Ndërkohë, kryetari i bashkisë së Kievit, Vitali Klitschko tha se sot është vrarë personi i parë në kryeqytet që nga nata e Vitit të Ri, ndërsa sistemet mbrojtëse ukrainase rrëzuan 15 raketa ruse.

Ndryshe, autoritetet ukrainase kanë bërë të ditur se gjatë ditës së sotme kanë vdekur 11 persona shkaku i sulmeve ruse me raketa dhe dronë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë