Loading…

Shpërthim dhune në Selanik, përmbysen makina, ndizen zjarre

  • 05/12/2022 | 21:45

Shpërthim dhune në Selanik, përmbysen makina, ndizen zjarre

Vazhdojnë të vendosen postblloqe në rrugën Konstantinoupoleos, në qendër të Selanikut , nga komuniteti rom që protestojnë për plagosjen e rëndë të 16-vjeçarit nga një oficer policie i grupit “DIAS”.


Individët janë nisur nga spitali të Hipokratit për të vënë flakën kazanëve dhe janë pajisur me shishe alkooli, gurë, tulla, hekura dhe sende të tjera me qëllim sulmin ndaj forcave të policisë.

Pak para orës 19.30 ata është përmbysur dhe vandalizuar një makinë e parkuar, pranë një koshi të djegur.

Deri më tani nuk ka pasur asnjë ndërhyrje nga policia dhe njerëzit vijojnë të vënë flakën kazanëve përgjatë rrugës dhe të thërrasin parulla për të provokuar ndërhyrjen e policisë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë