Loading…

Shpërthen Hamdi Shartari i VV’së: S’mbron vaksina, Amerika ka faj e jo Qeveria

  • 30/08/2021 | 12:29

Shpërthen Hamdi Shartari i VV’së: S’mbron vaksina, Amerika ka faj e jo Qeveria

Hamdi Shartari, ish kandidati i Vetëvendosjes që ra në vëmendjen publike pas sharjeve të rënda me “nënë” dhe “robë” në drejtim të kundërshtarëve politikë të partisë së tij, ka bërë një postim absolutisht të papranueshëm.


Në kohën kur Kosova po dergjet nga pandemia Covid-19 dhe po bëhet thirrje për vaksinim masiv, Shartari ka deklaruar se “nuk ka mbrojtje nga vaksina” derisa iu ka dhënë zë teorive konspirave të “chipit” që është bërë “për zhdukjen e njerëzimit.

“O s’ju mbronë vaksina, njerëzit po vdesin edhe me vaksinë. Radhën e ka çipi deri në zhdukjen en jerëzimit nga Billi, Sorosi etj.” – ka deklaruar ai.

Në një koment të mëposhtëm, ai mbron Qeverinë e Kosovës duek thënë se “Me këtë punë s’ka t’baj Qeveria, ka t’baj Amerika që i konvenon”.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë