Loading…

Shpërthen gypi ujit në Prishtinë: Mënyra se si reagojnë punëtorët është shumë qesharake

  • 12/12/2019 | 15:02

Shpërthen gypi ujit në Prishtinë: Mënyra se si reagojnë punëtorët është shumë qesharake

Një gyp ujit ka shpërthyer derisa disa punëtorë kanë qenë duke punuar në një ndërtesë, në lagjen e Muhaxherve, transmeton Gazeta Metro.


Punime të ndërtimeve te larta vazhdojnë të kryhen më masë të madhe në kryeqytet.

Madje kompanitë e ndërtimeve, shpesh shkelin rregullat duke kryer punime gjatë orëve të vona dhe ditëve të vikendit.

Në rrugën ‘Avdyl Frashëri’, në Prishtinë derisa ishin duke kryer punime disa punëtorë në këtë rrugë,  ka shpërthyer një gyp uji, derisa ata u munduan ta merrnin në kontroll gjendjen, duke e mbuluar me një dërrasë.

Më poshtë keni reagimin e punëtorëve, ku me anë të asaj dërrase mundohen që ta ndalin rrjedhen e ujit. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë