Loading…

Shpend Ahmeti viziton Shoqatën e të Burgosurve Politik

  • 31/10/2016 | 20:22

Shpend Ahmeti viziton Shoqatën e të Burgosurve Politik

Kryetari i  Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka vizituar sot Shoqatën e të Burgosurve Politik.

Në këtë takim miqësor u diskutuan konkretisht shumë çështje që ndërlidhen me nevojat e kësaj shoqate, si dhe me trajtimin e ish të burgosurve politik në Prishtinë.

Nga ky takim dolën një varg kërkesash dhe sugjerimesh, me të cilat do të merret Komuna e Prishtinës, në mënyrë që të lehtësohet sa më shumë puna e kësaj shoqate.

Në komunikatën e dërguar nga Komuna e Prishtinës thuhet se ata do të thellojnë edhe më tutje bashkëpunimin me Shoqatën e të Burgosurve Politik, si dhe do t’iu del në ndihmë edhe në koordinimin dhe planifikimin e aktiviteteve të ndryshme.

unnamed-1-20

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë