Loading…

Shpend Ahmeti i numëron dështimet Qeverisë

  • 16/12/2016 | 10:21

Shpend Ahmeti i numëron dështimet Qeverisë

Kryetari i Komunës së Prishtinës, i ka numëruar dështimet Qeverisë së Kosovës, përmes një postimi në Facebook.

Ahmeti ka përmendur, murin në Mitrovicë, PISA’n dhe mos liberalizimin e vizave, ndërsa ka ironizuar me kodin telefonik.

Shkrimi i tij i plotë:

Brenda pak javësh u ndërtua muri në Mitrovicë, nuk u liberalizuan vizat, dolen rezultatet e PISA per gjendjen në arsim, e sot u konfirmua se humbëm dhjetëra/qindra miliona nga ndihmat e ShBA për shkak të mosluftimit të korrupcionit. A nime harrova, Serbia e ka dhënë kodin telefonik për krahinen automome të “Kosoves dhe Metohisë”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë