Loading…

Shpend Ahmeti e tregon rezultatin final të zgjedhjeve

  • 11/06/2017 | 23:17

Shpend Ahmeti e tregon rezultatin final të zgjedhjeve

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, në Klan Kosova ka folur për rezultatin e zgjedhjeve të sotme.


Ai ka thënë se në bazë të rezultateve që i kanë në parti, 37 deputetë do t’i ketë PAN’i, 31 Vetëvendosje, LDK 27 deputetë.

Ai ka thënë se në Prishtinë, Vetëvendosje ka fituar bindshëm, me mbi 40 për qind të votave.

Ndërsa, Dardan Molliqaj, ka thënë se me këtë përqindje, PAN’i edhe pse ka dalë i pari, nuk do të arrijë ta bëjë qeverinë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë