Loading…

Shpat Zekaj humb në çerekfinale ndaj xhudistit nga Serbia

  • 01/07/2022 | 13:28

Shpat Zekaj humb në çerekfinale ndaj xhudistit nga Serbia

Xhudisti kosovar, Shpat Zekaj, është mposhtur në çerekfinale kundër xhudistit serb, Aleksandar Kukolj, transmeton Gazeta Metro.


Në Lojërat Mesdhetare që po mbahen në Oran të Algjerisë Shpat Zekaj ka pësuar disfatë ndaj serbit, Aleksandar Kukolj.

Mirëpo, Zekaj rrugën drejt medaljes së bronztë do ta vazhdojë përmes repasazhit.

Ai më herët mposhti në duelin e tij të parë në kategorinë deri në 100 kilogramë me ippon garuesin nga Italia, Enrico Bergamellin.

Kujtojmë që në xhudo kanë siguruar medalje të arta në kategorinë e femrave, Distria Krasniqi dhe Laura Fazliu, ndërsa medalje të bronztë ka arritur garuesi, Akil Gjakova. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë