Loading…

Shpallet në kërkim një shqiptar për tentimvrasje në Gjermani

  • 19/01/2017 | 22:39

Shpallet në kërkim një shqiptar për tentimvrasje në Gjermani

Një 21 vjeçar shqiptar është shpallur në kërkim nga Policia gjermane, i vënë nën akuzë se ka tentuar të vrasë një vajzë 18-vjeçare.

Ngjarja mësohet se ka ndodhur të hënën rreth orës 1:40 në rrugën “Ottostraße 40”, të qytetit gjerman Aachen.

Sipas mediave gjermane, vajza ka marrë plagë të rënda por është jashtë rrezikut për jetën.

21-vjeçari pasi kreu krimin u largua menjëherë nga vendi i ngjarjes por kamerat e sigurisë arritën ta identifikojnë atë. Nuk dihen ende shkaqet që e çuan të riu të kryerje tentativën për vrasje. Ndërkohë policia gjermane ka shpërndarë foton e tij dhe ka kërkuar ndihmë për ta kapur 21-vjeçarin.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë