Loading…

Shpallen fajtorë dy ish-ministrat e kulturës

  • 15/12/2016 | 15:05

Shpallen fajtorë dy ish-ministrat e kulturës

Burgim me kusht në kohëzgjatje prej 1 viti,  u janë shqiptuar sot dy ish – ministrave të Kulturës Astrit Haraqija dhe Valton Beqiri, për keqpërdorim të detyrës zyrtare.

Po ashtu fajtor janë shpallur edhe aktori Armond Morina dhe Producenti Nehat Fejza.

Dy të fundit madje do t’i kthejnë Ministrisë për Kulturë, Rini dhe Sport edhe shuma të parave. Morina ka për detyrë që t’ia kthejë MKRS-së 100 mijë euro, ndërsa detyrimi prej 188 mijë eurove i është ngarkuar Nehat Fejzës./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë