Loading…

“Shota” në kërkim të drejtorit dhe udhëheqësit artistik

  • 16/01/2018 | 20:26

“Shota” në kërkim të drejtorit dhe udhëheqësit artistik

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit të hënën ka hapur edhe dy konkurse për udhëheqës të një institucioni. Ansambli kombëtar i këngëve dhe valleve “Shota” është në kërkim të drejtorit dhe udhëheqësit artistik, shkruan sot “Koha Ditore”.


Javën që shkoi MKRS-ja e kishte anuluar konkursin e brendshëm për udhëheqës artistik në ansamblin kombëtar të këngëve dhe valleve “Shota”. Kjo është bërë në mungesë të aplikantëve në konkursin e brendshëm.

Drejtorit të “Shotës”, Shefqet Gjocaj, dhe udhëheqësit artistik, Ylber Asllani, u kanë skaduar kontratat më 8 janar.

Gjocaj, i cili është emëruar ushtrues detyre i drejtorit derisa të përfundojnë procedurat e përzgjedhjes së drejtorit të ri, të hënën i ka thënë gazetës se nuk e ka ende një përgjigje të prerë nëse do të konkurrojë për një mandat të dytë si udhëheqës i “Shotës”, por ka lënë të kuptohet se një gjë e tillë mund të ndodhë.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë