Loading…

Lirohen dy aktivistë të Vetëvendosjes

  • 17/11/2016 | 13:02

Lirohen dy aktivistë të Vetëvendosjes

Dy aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje në Vushtrri janë shoqëruar sot në policinë e Kosovës dhe janë intervistuar. Të njëjtit dyshohet se para dy ditëve kanë shkruar grafite në murët e këtij qyteti parrullën “drejtësi për Astrit Deharin”.

Këtë për gazetametro.net e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i policisë për rajonin e Mitrovicës Avni Zahiti.

Ai, tha se pas intervistimit që të dy të shoqëruarit janë liruar.

“Dy persona janë shoqërur për intervistim në polici, të njëjtit janë intervistu dhe janë liru”, tha Zahiti për gazetën Metro./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë