Loading…

Shoqata e Naftëtarëve: Vendimi për ‘limitin’ e çmimit po zbatohet, anipse ka gabime në kalkulim

  • 27/06/2022 | 15:45

Shoqata e Naftëtarëve: Vendimi për ‘limitin’ e çmimit po zbatohet, anipse ka gabime në kalkulim

Sot nga Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, u njoftua se do caktohet një limit për çmimet e naftës dhe benzinës, pas shtrenjtimit enorm në kohët e fundit, shkruan Gazeta Metro.


Se ky limit po zbatohet, thanë nga Shoqata e Naftëtarëve të Kosovës.

Në një prononcim për Metro, kryetari i kësaj shoqate Fadil Berjani, tha se vendimi po zbatohet, por që ka gabime në kalkulimin e çmimit të vendosur.

‘’Vendimi i qeverisë duhet të respektohet, dhe është duke u respektuar. Por vendimi ka gabime në kalkulim të çmimit. Shpresojmë se në ditët në vijim do përmirësohet’’, tha Berjani.

Në njoftimin e sotëm të publikuar nga kjo ministri çmimi maksimal për naftë do jetë 1 euro e 85 cent për litër, kurse çmimi maksimal për benzinë do jetë 1 euro e 74 cent për litër.

Çmimi maksimal i lejuar për gaz do jetë 0.78 cent për litër.

Këto çmime sipas Ministrisë vlejnë për datën 27 qershor, nga ora 10:00 dhe janë valide 24 orët e ardhshme./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë