Loading…

Shokohet gazetari, i vije fatura e rrymës afër 500 euro

  • 20/02/2022 | 21:45

Shokohet gazetari, i vije fatura e rrymës afër 500 euro

Zyra e Rregullatorit për Energji para disa ditësh ka marrë vendim për shtrenjtimin e energjisë elektrike për konsumatorët që shpenzojnë mbi 800 kWh rrymë në muaj.


Gazetari Enis Veliu ka publikuar faturën e rrymës që i ka ardhur për këtë muaj.

Aty shihet se rryma i është faturuar rreth 500 euro për një muaj.

“Fatura e fundit 489.18€”, ka shkruar ai në llogarinë e tij në Facebook.

Ndryshe, në arsyetimin e vendimit, ZRRE ka thënë se ka vendosur ta aprovojë këtë strukturë tarifore, pasi vlerësojnë se ajo reflekton drejt kostot e shërbimit sipas kategorive të konsumatorëve dhe nxit kursimin e rrymës

Sipas ZRRE-së, 70 për qind e konsumatorëve nuk e kalojnë konsumin e 800 kilovatëve për orë të konsumit të energjisë elektrike.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë