Loading…

Shkupi fiton bindshëm ndaj Lincoln, bën hapin e madh për fazën tjetër të Ligës së Kampionëve

  • 05/07/2022 | 22:57

Shkupi fiton bindshëm ndaj Lincoln, bën hapin e madh për fazën tjetër të Ligës së Kampionëve

Në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e Kampionëve skuadra e Shkupit ka shënuar fitore me rezultat 3-0 ndaj Lincoln Red Imps, transmeton Gazeta Metro.


Në stadiumin ‘Toshe Proeski’ në Shkup vendasit kanë arritur të fitojnë bindshëm pasi që mposhtën skuadrën nga Gjibraltari me rezultat 3-0.

Golin e avantazhit për Shkupin e shënoi sulmuesi, Mamadou Danfa, në minutën e 11’të, ndërsa për të dyfishuar epërsinë u përkujdes lojtari kryesor i skuadrës, Sunday Adetunji, i cili realizoi në minutën e 29’të.

Edhe gjatë pjesës së dytë ishte skuadra e drejtuar nga Goce Sedloski e cila tregoi paraqitje më të mirë dhe në minutën e 62’të gjeti edhe golin e tretë pas autogolit të realizuar nga Roy Chipolina, duke bërë kështu një hap të madh për të kaluar në fazën tjetër.

Ndeshja e kthimit do të zhvillohet më 12 korrik në Gjibraltar dhe skuadra që kalon tutje do të përballet në rundin tjetër kundër Dinamo Zagreb. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë