Loading…

Shkumbin Demolli për Milaim Zekën: E ndëshkoi populli se hyri në gjynah me mua për deputet

  • 07/10/2019 | 00:55

Shkumbin Demolli për Milaim Zekën: E ndëshkoi populli se hyri në gjynah me mua për deputet

Shkumbin Demolli një muaj më parë u bë emër i njohur për publikun pasi që i hyri garës për deputet, transmeton Gazeta Metro.

Demolli synonte bëhej deputet nga radhët e PEK’ut, që drejtohet nga Milam Zeka, por ai u largua nga lista pikërisht nga ky i fundit.

Pas kësaj ai ndërroi partinë duke iu bashkuar Nismës, por as aty nuk gjeti vend dhe ndërroi edhe një herë subjektin që e përkrah.

Deri më tani kur janë numëruar mbi 85% të votave, PEK’u ka pak përmbi 900 vota. Kështu kjo parti nuk pritet të kalojë as pragun zgjedhor dhe ka vetëm 0.14% të të gjitha votave.

Demolli ka thënë se populli e ka ndëshkuar Milaim Zekën për shkak të padrejtësisë që i bëri duke e përjashtuar nga lista zgjedhore.

“Për shkak të padrejtësisë ndaj meje, populli e ka ndëshkuar”, ka thënë ai../gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë