Loading…

Shkuan në peshkim, e tmerrshme ajo që panë peshkatarët shqiptarë (Foto)

  • 11/07/2017 | 20:54

Shkuan në peshkim, e tmerrshme ajo që panë peshkatarët shqiptarë (Foto)

Në qytetin e Elbasanit lumi i Mirakës frekuentohet nga pushues te ndryshëm të cilët kalojnë disa orë të nxehta të verës ne freskinë e ujit dhe pyjeve që e rrethojnë.


Lumi i Mirakes gjithashtu frekuentohet dhe nga shumë peshkatarë të ndryshëm të cilët aty gjejnë kënaqësinë dhe argëtimin duke kapur peshq të llojeve të ndryshëm.

Por dje në orët e para të mëngjesit ata kanë parë të pa imagjinueshmen, sepse përpara këmbëve të tyre u shfaq një kafshë e ngordhur, ose më saktë një kalë i cili tërhiqesh në rrembesa e ujit.

Ata më pas janë tmerruar dhe larguar të habitur nga kjo ngjarje.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë