Loading…

Shkuan në kafiteri me armë, Policia arreston 3 persona në Prishtinë

  • 07/02/2018 | 14:34

Shkuan në kafiteri me armë, Policia arreston 3 persona në Prishtinë

Rreth orës 02:00, Policia kishte shkuar në rrugën ‘Dëshmorët e Kombit’ pasi dikush kishte hyrë në një lokal i armatosur.


Policia ka gjetur tre persona të dyshuar, të cilët menjëherë ka dashur t’i arrestojë dhe t’ua sekuestroj armët pa leje, shkruan gazetametro.net.

Por, tre të dyshuarit kishin rezistuar dhe kanë bërë veprimë që kanë penguar punën e Policisë së Kosovës.

Për këtë arsye dhe për gjetjen e armëve, Policia po i mban si të dyshuar për dy vepra A.m 45 vjeç, G. S 34 vjeç dhe F. M 40 vjeç.

Policia ka njoftuiar se tre të dyshuarit janë në qendrën e ndalimit në Prishtinë, nga ku do të dërgohen në gjykatë për t’u ndërmarrë hapat e nevojshëm./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë