Loading…

Shkollat e Prishtinës, telashe me ngrohjen

  • 20/01/2017 | 09:53

Shkollat e Prishtinës, telashe me ngrohjen

Një numër jo i vogël shkollash të arsimit parauniversitar të Komunës së Prishtinës kanë pasur telashe me ngrohjen, në këtë dimër.


Prindërit kanë adresuar këto probleme, menjëherë pasi ka filluar gjysmëvjetori i dytë shkollor, duke u ankuar se fëmijët po u mërdhijnë gjatë orarit të mësimit në shkollë. Ankesa të tilla kanë pasur prindërit e shkollave të kryeqytetit: “Pavarësia”, “Eqrem Çabej” dhe “Emin Duraku”.

Drejtues të Komunës kanë thënë se problemet nuk janë shkaktuar nga mungesa e lëndëve djegëse, e cila gjë është në kompetencën e tyre.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë