Loading…

Shkencëtarët shokojnë: Alienët jetojnë në Jupiter

  • 03/09/2018 | 16:38

Shkencëtarët shokojnë: Alienët jetojnë në Jupiter

Një grup shkenctarësh kanë zbuluar re të ujit në planetin e Jupiterit, dhe bazuar në këtë ata kanë thënë se nuk duhet të përjashtohet mundësia për jetë të alienëve atje, transmeton gazetametro.net.


“Uji mund të luaj një rol të madh në zingjirin dinamik të Jupiterit, prandaj kjo do të na ndihmojë të kuptojmë se çfarë e bën atmosferën e planetit kaq turbulente”, ka thënë astrofizikanti Mt Dmkovics

Ndër të tjera, skuadra po shpreson të kuptoj se sa ka ujë në atë planet dhe cili është roli i tij./gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë