Loading…

Shkencëtarët shumë afër ringjalljes së mamuthit gëzoftrashë (Foto)

  • 16/02/2017 | 17:03

Shkencëtarët shumë afër ringjalljes së mamuthit gëzoftrashë (Foto)

Shkencëtarët janë shumë afër risjelljes në jetë të mamuthit gëzoftrashë, i cili u zhduk përpara 5 mijë viteve.


Kafsha ka jetuar më përpara në terrorin evropian, aziatik, afrikan dhe amerikano-verior.

Shkencëtarët kanë ecur përpara me kërkimet për krijimin e këlyshit mamuth dhe zbulimi i madh është vetëm dy vite larg.

Shkencëtarët nga universiteti i Harvard-it kanë përdorur një teknikë për ndryshimin e gjenit. /gazetametro.net

mamuti-51487259041

mamuti-11487259032

mamuti-21487259035

mamuti-31487259037

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë