Loading…

Shkëmbim zjarri në kufirin Shqipëri-Greqi

  • 05/11/2016 | 12:28

Shkëmbim zjarri në kufirin Shqipëri-Greqi

Sot gjatë ditës ka ndodhur një shkëmbim zjarri mes policisë kufitare greke dhe një trafikanti të drogës, në kufirin mes Shqipërisë e Greqisë, përkatësisht në fshatin Lia, shkruan sarandaweb.

Derisa policia greke po kryente një kontroll rutinë, gjeti pesë çanta me bimë narkotike të llojit marihuanë. Por, policia hasi në rezistencë gjatë konfiskimit pasi një person që kishte për detyrë të ruante sasinë në fjalë hapi zjarr ndaj forcave kufitare greke dhe iku në drejtim të territorit shqiptar.

Në vendngjarje kanë dalur forca të shumta të policisë dhe të rojeve kufitare greke. /gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë