Loading…

Shkëlqen Messi, Argjentina fiton lehtësisht ndaj Bolivisë

  • 10/09/2021 | 08:08

Shkëlqen Messi, Argjentina fiton lehtësisht ndaj Bolivisë

Argjentina ka realizuar fiton e radhës.

Kombëtarja e Argjentës ka fituar një tjetër ndeshje në kualifikimet e Kupës së Botës.

Argjentinasit të udhëhequr nga Leo Messi arritën të mposhtin me lehtësi Bolivinë 3-0.

Vendasit gjatë tërë kohës ishin më të mirë dhe golin e epërsisë e gjetën në min e 14’ kur Messi realizoi një gol të bukur jashtë zonës për 1-0.

Edhe pjesa e dytë ishte e njejtë ishte Messi ai që dyfishoi rezultatin me golin e tij në min e 64’.

34-vjeçari, kompletoi hat-rickun në min e 88’ duke vulosur rezultat përfundimtarë 3-0.

Me këtë fitore ekipi i Lionel Scalonit ka 18 pikë pas tetë ndeshjeve të eliminatorëve dhe zë vendin e dytë në tabelë pas Brazilit që ka 24 pikë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë