Loading…

Shkelet me veturë një grua jashtë qendrës së votimit në Lipjan

  • 11/06/2017 | 14:40

Shkelet me veturë një grua jashtë qendrës së votimit në Lipjan

Një grua me probleme mendor dyshohet se është goditur nga një veturë në oborrin e shkollës “Ismail Luma” në qytetin e Lipjanit derisa ishte duke dalë nga qendra e votimit dhe më pastaj vetura është larguar nga vendi i ngjarjes.


Për rastin nuk është njoftuar prokurori kujdestar derisa Policia e ka cilësuar si aksident i komunikacionit, raporton Koha Ditore.

Menaxheri i kësaj qendre të votimit Driton Sadiku, ka thënë se Policia e Kosovës ka intervenuar me shpejtësi, mirëpo sipas tij personi kishte probleme mendore.

“Sipas informacioneve rasti ka ndodhur në oborr të shkollës, mirëpo dyshohet se personi kishte probleme mendore, por sidoqoftë Policia ka intervenuar me kohë dhe po merret me rastin”, ka thënë Sadiku.

Nga ana tjetër zyrtarë të Policisë në Lipjan nuk kanë dashur të flasin rreth kësaj ngjarje përveçse e kanë konfirmuar rastin dhe se prokurori nuk duhet të merret me gjëra të tilla të cilat cilësohen si aksidente në komunikacion.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë