Loading…

Shkatërrohet rrjeti i prostitucionit, që trafikonte vajza shqiptare

  • 19/03/2019 | 15:14

Shkatërrohet rrjeti i prostitucionit, që trafikonte vajza shqiptare

Në Greqi është shkatërruar një rrjet prostutucioni që skllavronte seksualisht vajza të reja, në mes tyre edhe vajza shqiptare, transmeton Gazeta Metro.


Për veprimtarinë kriminale u arrestua të hënën kreu i bandës me origjinë greke dhe 13 të dyshuar të tjerë.

Gjatë operacionit u ndaluan edhe 45 vajza, nga të cilat 15 ishin vendase ndërsa 30 prej tyre me kombësi shqiptare, ruse dhe rumune.

Viktimave mashtroheshin se vetëm do të fotografoheshin në ambiente luksoze, pa u përfshirë në marrëdhënie seksuale, por më pas vajzat transferoheshin me makinë nëpër hotele ku detyroheshin të kryenin marrëdheënie seksuale.

Shërbimi i vajzave kushtonte 130 euro, shumë kjo e ndarë më së shumti mes pjesëtarëve të rrjetit kriminal.

Hetimet përfunduan të hënën ku dhe filluan edhe arrestimet./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë