Loading…

Shkarkohet bordi i Agjencisë Kosovare të Privatizimit: LVV e pret me duartrokitje

  • 27/05/2021 | 17:13

Shkarkohet bordi i Agjencisë Kosovare të Privatizimit: LVV e pret me duartrokitje

Kuvendi i Kosovës nuk ka miratuar raportin vjetor të punës së Agjencisë Kosovare të Privatizimit, për vitin 2020. Pro miratimit të raportit ishin vetëm 3 deputetë, ndërsa kundër ishin 64 deputetë, shkruan Gazeta Metro.


Tutje është votuar për shkarkimin e bordit në këtë agjenci.

65 deputetë ishin pro shkarkimit të bordit të AKP’së, 2 kundër dhe nuk kishte asnjë abstenim.

E për këtë deputetët e VV’së u panë duke duatrokitur./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë