Loading…

Shkarkimi i Pirlos, reagon Cristiano Ronaldo

  • 29/05/2021 | 13:01

Shkarkimi i Pirlos, reagon Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo ka reaguar për herë të parë që nga shkarkimi i Andrea Pirlos nga Juventusi.


Pirlo u shkarkua gjatë ditës së djeshme për tu zëvendësuar me Massimiliano Allegrin.

Megjithatë, strategu italian arriti ta kualifikojë Juventusin në Ligën e Kampionëve dhe të triumfojë në Coppa Italia.

Largimi i tij la ndjenja të përziera në Juventus, por tani Cristiano Ronaldo ka shftytëzuar rrjetin e tij social, Instagram për ta falënderuar italianin.

“Faleminderit zotëri, ishte një nder të jesh i menaxhuar nga ti”, deklaroi Cristiano Ronaldo në profilin e tij në Instagram.

Në fakt, Ronaldo pati sezonin e tij më të mirë nën Pirlon që nga trasnferimi i tij në Itali, duke shënuar 33 gola në 36 paraqitje.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë