Loading…

Shkaku i dorës së zgjatur të Serbisë në Kosovë, FSK’së nuk i ndërrohet emri

  • 05/10/2018 | 21:33

Shkaku i dorës së zgjatur të Serbisë në Kosovë, FSK’së nuk i ndërrohet emri

Forcës së Sigurisë së Kosovës nuk do t’i ndërrohet emri.


Forcës së Sigurisë së Kosovës nuk do t’i ndërrohet emri as pas transformimit të saj në ushtri, transmeton gazetametro.net

Kështu ka thënë zëvendësministri i FSK’së, Burim Ramadani.

Ramadani ka thënë se ndërrimi i emrit të FSK’së nuk do të jetë i mundur për një kohë edhe pas transformimit, kjo për shkak të hezitimit të  deputetëve serbë që të votojnë ndryshimet kushtetuese të nevojshme.

Zëvendësministri i FSK’së gjithashtu ka folur edhe për armatimin që forca do ta ketë. Ai ka thënë se FSK fillimisht do t’i ketë  pesë mijë pjesëtarë aktivë dhe tre mijë rezervistë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë