Loading…

Shiten për një shumë marramendëse atletet e Michael Jordan të vitit 1984

  • 25/10/2021 | 18:36

Shiten për një shumë marramendëse atletet e Michael Jordan të vitit 1984

Një palë këpucë të veshura nga ylli amerikan i basketbollit Michael Jordan kanë dalë në ankand. Ato janë shitur për një çmim rekord prej 1.47 milionë dollarë.


Jordan i përdori këpucët e kuqe dhe të bardha, Nike Air Ships, gjatë sezonit të tij të parë me Chicago Bulls në vitin 1984.

Ky ishte viti kur ai dhe Nike filluan bashkëpunimin e tyre për të krijuar markën e tij të firmës së rrobave dhe këpucëve.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë