Loading…

Shikoni si i bën copash kolonën ruse droni Bayraktar, shkatërruan sistemin raketor BUK-1

  • 27/02/2022 | 20:03

Shikoni si i bën copash kolonën ruse droni Bayraktar, shkatërruan sistemin raketor BUK-1

Në rajonin Zhytymir në veriperëndim të Ukrainës njoftohet se është sulmuar dhe shkatërruar sistemi raketor BUK-1 i ushtrisë ruse nga droni i ushtrisë ukrainase Bayrkatar TB2, transmeton Gazeta Metro.


Në veriperëndim të Ukrainës ishte raportuar se ishte bombarduar aeroporti i Ukrainës në Zhytymir, pikërisht nga sistemi rus BUK-1 që u shkatërrua nga ukrainasit.

Në xhirim shihet si njësiti ukrainas i aviacionit shënjestron cakun dhe godet e shkatërron BUK-1 që u prit me brohori nga ta.

Në ndërkohë derisa beteja për Kievin po vazhdon dhe hy në natën e katërt kritike për kryeqytetin ku sirenat e alarmit për sulm janë lëshuar dhe sipas njoftimit të kryetari të kryeqytetit tashmë janë të rrethuar dhe ka pak mundësi largimi./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë