Loading…

Shijoni pamje mahnitëse të Marsit (Video)

  • 02/05/2017 | 17:17

Shijoni pamje mahnitëse të Marsit (Video)

Finlandezi Jan Freudmann është një tifoz i madh i universit, dhe së fundmi ka përfunduar një projekt interesant, një film 3D me disa nga pjesët e sipërfaqes së planetit të Marsit.


Incizimi është bërë në mënyrë të tillë që nuk do të keni nevojë të vendosni syzë të veçanta për të parë pamje mahnitëse të Marsit. Rezolucioni i këtij “misioni” është “Resolution High Imaging Science Experiment NASA”.

Për më shumë shijoni videon e mahnitshme:

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë