Loading…

‘Shih ti’, Bajqinovci i VV’së: Rezoluta e opozitës kundër shtrenjtimit të rrymës ishte populiste

  • 11/02/2022 | 08:11

‘Shih ti’, Bajqinovci i VV’së: Rezoluta e opozitës kundër shtrenjtimit të rrymës ishte populiste

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci ka folur për rezolutën e opozitës kundër shtrenjtimit të rrymës e cila dështoi në Kuvend.


Bajqinovci në dpt te Fidani në T7 i ka quajtur populiste këto rezoluta.

Ai shtoi se ata janë fajtorë që nuk kanë ndërtuar termoelektrana për 21 vite rresht ndërsa tani po e fajësojnë kryeministrin Kurti.

“Nuk ka çka me kalu ajo rezulotë. A ja votuam rezolutën për ligjin e pagave AAK-së? Këto rezoulta janë populiste. Nuk kam çka shtojë më shumë se që këta janë fajtorë që nuk kanë ndërtu termoelektrana që 21 vjet rresht, e të thuhet tash që Albini e ka kundërshtuar janë pallavra”, tha Bajqinovci.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë