Loading…

Shifrat e fundit nga IKSHPK: Sërish numër i madh i rasteve pozitive

  • 01/09/2021 | 14:56

Shifrat e fundit nga IKSHPK: Sërish numër i madh i rasteve pozitive

Nga 14.284 testime, 1.894 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit, shkruan Gazeta Metro.


Ndërsa gjatë këtyre 24 orëve janë shënuar 22 raste të vdekjes.

Sot janë shëruar 1.354 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 117.011.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 841.591 doza të vaksinës.

Deri më sot 284.269 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë