Loading…

Shfaqja ‘Harry Potter’ edhe në Amerikë

  • 02/12/2016 | 12:41

Shfaqja ‘Harry Potter’ edhe në Amerikë

Shfaqja “Harry Potter” do të vie edhe në Amerikë.

Sipas një njoftimi, “Harry Potter dhe fëmija i mallkuar” aktualisht po përfolet që do të shfaqet në pranverën e 2018-ës në Brodway, transmeton gazetametro.net.

Shfaqja, e cila ndjekë ngjarjet e Harry, Ron, Hermione 19 vite pas përfundimit të librit nga J.K. Rowling, “Harry Potter dhe Deathly Hallows” është në bisedime më Ambasadorin e Grupit Teatral që të sjellin shfaqjen në Teatrin e New York-ut në zemër të Time Square.

Teatri ka qenë shtëpia e Spider Man dhe aktualisht është shtëpia e cirkut “Du Soleil Paramour”./gazetametro.net

5840e06e7029661b008b4c88-1101

5840e06965edfe1f008b4d9b-1350

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë