Loading…

Shfaqet plaku i ‘fusnotës’: Tregon se a e ka kuptuar tash se çka do të thotë kjo fjalë!

  • 14/05/2019 | 19:20

Shfaqet plaku i ‘fusnotës’: Tregon se a e ka kuptuar tash se çka do të thotë kjo fjalë!

I moshuari nga Skenderaj që kishte bërë bujë në rrjete sociale, për shkak të një pyetje që ia kishte parashtruar një gazetare për fusnotën, është ftuar së fundmi në një nga emsionet kosovare, transmeton Gazeta Metro.


I moshuari nga Skenderaj me emrin Asllan Zeka, nuk kishte ditur se për çka e ka pyetur dhe i ka kërkuar gazetares t’a përsëris edhe njëherë dhe pastaj ky ia ka kthyer në vend të ‘fusnota’, ‘fushata‘ pastaj një fëmijë 10-12 vjet  i ka thënë  ‘fusnota‘ ky i fundit ia ka kthyer me shprehjen ‘Ik more ti’. Shprehje kjo e cila u komentua shumë.

Në emisionin n’Kosovë show’, moderatori e pyeti shumëçka se si kanë jetuar më parë dhe në ditët e sotme, a e agjëron muajin e Ramazanit etj. Po ashtu ia parashtroj pyetjen se a e ka kuptuar tash se çka do të thotë fusnota.

Ai tha:’ Shtet jemi pasi pavarësia është shpall me 17 shkurt por sa ka qenë fusnota nuk kemi qenë shtet tamam‘. Pastaj e tregon edhe historinë se si ia ka parashtruat pyetjen gazetarja dhe ka thënë fushata. Nuk mungojnë të qeshurat nga publiku./gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë