Loading…

Sheshi që po ndërtohet në veri, pamje 3D (Video)

  • 08/02/2017 | 16:56

Sheshi që po ndërtohet në veri, pamje 3D (Video)

Aty ku u rrënua muri i famshëm, në veri të Mitrovicës, pranë urës së lumit Ibër ka filluar ndërtimi i një sheshi.


Kjo u bë e mundur pas një marrëveshje në mes të institucioneve qendrore të Kosovës dhe komunës së Mitrovicës së veriut, me ndërmjetësim të Ambasadës Amerikane dhe Zyrës së BE’së, transmeton gazetametro.net.

Edhe pse nënshkruesit e kësaj marrëveshje thanë se aty më nuk do të ketë mur, në Vetëvendosje pretendojnë se sërish do të ndërtohet muri ndarës në atë pjesë, me lartësi më të vogël se ai që u rrënua.

Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Ferat Shala, i cili po insiston se më nuk do të ketë muri por vetëm park, ka publikuar një video animacion të formatit 3D që tregon se si do të duket projekti i ri. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë