Loading…

Shërim në SHBA: Të lajmërohen të gjithë fëmijët me defekte në zemër

  • 24/01/2017 | 19:18

Shërim në SHBA: Të lajmërohen të gjithë fëmijët me defekte në zemër

Fëmijët me sëmundje zemre që nuk gjejnë mjekim në Kosovë e kanë një shpresë për të gjetur shërimin në Amerikë.


Doktori Mazllum Belegu, ka kohë që është përkushtuar në gjetjen e fondeve për mjekimin e fëmijëve kosovarë që nuk kanë mundësi shërimi në Kosovë.

Së fundi ai ka paralajmëruar se do të bëjnë përzgjedhjen edhe të një numri të fëmijëve që do të mjekohen në SHBA.

15965429_1707799649237609_281070451702494729_n

Doktori Belegu ka bërë thirrje të gjithë prindërve që kanë fëmijë me sëmundje zemre që të lajmërohen në numrin e tij 049 dhe 044 126 065, në mënyrë që të vlerësohen dhe të shkojnë për shërim në SHBA.

“Duke qenë se vlerësimi i fëmijëve do të fillonte në mars, do të bënim mirë që ta japim sa më shumë këtë lajm, në mënyrë që të arrijë te secila familje në Kosovë që nëse kanë nevojë ta shfrytëzojnë këtë mundësi të mirë”, ka thënë Belgu./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë