Loading…

‘Shërbëtori i Putin’, Ramzan Kadyrov thotë se u shpërblye nga shefi i tij me këtë gradë

  • 05/10/2022 | 17:47

‘Shërbëtori i Putin’, Ramzan Kadyrov thotë se u shpërblye nga shefi i tij me këtë gradë

Shërbëtori i iVladimir Putinit në Çeçeni, Ramzan Kadyrov , i akuzuar për shkelje shumë të rënda të të drejtave të njeriut dhe nën sanksionet e BE-së dhe SHBA-së, deklaroi në ditëlindjen e tij se iu dha grada e gjeneral kolonelit.


Këtë e ka bërë të ditur vetë ai në kanalin e tij në Telegram.

“Dua të ndaj një lajm tjetër të mirë me ju. Presidenti i Rusisë më dha gradën Gjeneral Kolonel. Dekreti u dha me numrin 709. Vladimir Vladimirovich më njoftoi personalisht dhe më përgëzoi,” shkroi Kadyrov.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
m[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë