Loading…

Shënohet Dita e Malazezëve të Kosovës

  • 05/06/2017 | 08:49

Shënohet Dita e Malazezëve të Kosovës

Bashkësia e malazezëve të Kosovës, në bashkëpunim me Ambasadën e Malit të Zi në Prishtinë, organizon solemnitet me rastin e Ditës së malazezëve të Kosovës, Ditës së Pavarësisë të Malit të Zi.


Solemniteti organizohet me përkrahjen e kryetarit të Republikës së Kosovës dhe kryetarit të Malit të Zi, si dhe qeverive të dy shteteve.

Ngjarja do të mbahet në Teatrin Kombëtar, ku do të ketë edhe program kulturo-artistik të rastit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë