Loading…

Shenjat e zodiakut që preken lehtë: Ato e marrin gjithçka personale

  • 05/06/2021 | 16:51

Shenjat e zodiakut që preken lehtë: Ato e marrin gjithçka personale

Për disa njerëz nuk ka rrugë të mesme, ato marrin gjithçka dhe çdo koment në mënyrë personale.


Binjakët

Binjakët kanë atë karakteristikë themelore të të ndjerit superior, e keni vënë re? Duke besuar se idetë e tyre janë më të mirat dhe se gjithçka që ata thonë duhet të konsiderohet një pellg ujëmbledhës, ata në të vërtetë nuk dinë si të merren me realitetin. Kur e kuptojnë (ose kur dikush i bën ata të kuptojnë) se gabojnë, ose se asgjë nga ato që thonë nuk ka aq rëndësi, ata nuk e pranojnë atë.

Virgjëresha

Virgjëreshat janë në qendër të Universit, biskota e fundit në paketë, më e shtrenjta dhe më e dashura. Ato besojnë se janë subjekt i çdo bisede dhe madje duken neurotike për situatën. Nëse dikush përpiqet ta largojë atë nga kjo ide, ju mund të jeni i sigurt se ajo do të zemërohet, do të sulmojë dhe do ta largojë personin (ndoshta miqësia do të përfundojë).

Peshorja

Peshorja beson se ato janë bukuria e mishëruar në Tokë, sikur të gjitha shijet e mira në botë të ekzistonin falë tyre. Kur e kuptojnë që dikush nuk i pëlqen ose që shoqëria e tyre konsiderohet e keqe, ato kalojnë në anën emocionale, izolohen dhe pastaj kthehen dhe debatojnë shumë. Zemërimi i tyre nuk ndryshon shumë, as besimi se ata janë maja e Universit.

Peshqit

Hipersensitiv dhe jashtëzakonisht emocional, njerëzit e lindur nën shenjën e Peshqve janë aq empatikë saqë përfundojnë të ekzagjeruar. Ata besojnë se duhet të rregullojnë gjithçka, të menaxhojnë gjithçka dhe t’i kënaqin të gjithë. Ata nuk dinë të dëgjojnë kritika, nëse thoni diçka jini të sigurt se ata do të qajnë dhe do të zihen, dhe historia që ata do të tregojnë më vonë do t’i vendosë ata në pozitën e dëshmorëve. Për fat të mirë, zemra e butë fal shpejt.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë