Loading…

Shembuj të artit në rrugë (Foto)

  • 12/12/2016 | 18:09

Shembuj të artit në rrugë (Foto)

Ky art i thënë në rrugë e jep një alarm:  Shteti ynë me burime natyrore është nën presion

ROA, Blu, Banksy dhe disa artistë kanë përdorur një mënyrë unike për të dhënë mesazhe.

Ata përdorën slogane të thjeshta, dhe fotografi provokative që nuk harrohen lehtë./gazetametro.net

 

                                                       Unë nuk besoj në ngrohjen globale

 

1

     

                                                                 Bota është duke shkuar drejt zhdukjes

 

2

 

 T’i mbajmë bimët e gjalla

3

 

  Urbanizimi është duke na mbytur

 

4

 

            Vetëvrasja

5

 

       Ora po troket

6

 

                                                                                                Parking

7

 

E kujtoj kur kjo ishte e gjitha me pemë

8

 

 I lindur për të qenë i egër

9

 

                                                                                      Kafshët në kopshte

10

 

Bota është përvëluese

12

 

                                                                              Ne jemi duke ngrënë tokë13

 

Ngrënia e tokës

14

 

 Toka është duke u vrarë

15

 

E vërteta

16

 

Lironi kafshët

17

 

                                                                      Këto kafshë janë çdokund

18

Torta me plehra

19

                                                                               Ice, Ice, baby

 

20

 

Në qoftë se do të mund të shihnim vetëm qiellin

21

 

 Botë e gjorë

22

 

                                                                                    Asgjë për të ngrënë

23

 

  Mc donald i ri,  po hapet

24

 

Kur jeta të ofron naftë, bëj koktejë

25

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë