Loading…

Shemben shtyllat e urës në autostradën Prishtinë-Shkup (Foto)

  • 07/02/2017 | 19:10

Shemben shtyllat e urës në autostradën Prishtinë-Shkup (Foto)

Shtyllat e një ure në afërsi të Kaçanikut, ku janë duke u bërë punimet në autostradën Prishtinë-Shkup, nga kompania “Bechtel-Enka”, janë rrëzuar. Krejt kjo është shkaktuar pas një shembje të dheut, që ka ndodhur në atë pjesë. Nuk dihet nëse ka pasur njerëz të lënduar.


Punimet e kompanisë “Bechtel-Enka”, në autostradën Prishtinë-Shkup, nuk janë duke ecur mirë. Në afërsi të Kaçanikut janë shembur dy shtylla të një ure.

Krejt kjo duket se ka ndodhur nga shembja e dheut në këtë vend.

“Po ma merr mendja qe Bechtel-Enka ka me na tregu se çka ka ndodhe ne afërsi te Kaçanikut pas një shembje dheu. Siç shihet ne foto (sot) nje shtylle e ures ka pesuar levizje te mëdha. Shpresoj se nuk ka te lënduar”, ka shkruar gazetari Fatos Bytyqi, që i ka postuar edhe fotografitë nga vendi i ngjarjes.

16651703-1409006469172271-492947446-n_1486490346-9158510

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë