Loading…

Shefja e Zyrës së BE’së s’pranon të fotografohet me flamurin kuq e zi (Foto)

  • Nga

  • 01/02/2017 | 18:07

Shefja e Zyrës së BE’së s’pranon të fotografohet me flamurin kuq e zi (Foto)

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, kishte pritur të marten në takim shefen e Zyrës së BE’së në Kosovë, Nataliya Apostolova. Por Ajo që ka rënë në sy nga ky takim është mos shfaqja e flamurit kombëtar ne fotografit e zyrës së BE’së për Kosovë, që Shpendi zakonisht e mban në zyren e tij duke e mohuar atë të Kosovës, shkruan gazetametro.net

Kjo është fotografia që e ka postuar zyra e BE’së në Kosovë

apostolova

Ndërsa ndryshe ka ndodhur me Komunën e Prishtinës, ku në fotografitë e postura nga ky takim vërehet flamuri kombëtar, ndërsa flamuri i Kosovës si duket nuk zë vend fare në zyren e Ahmetit.

Kështu duket të pakten në fotografit e nxjerrura nga Komuna e Prishtinës.

Kjo është fotografia e publikuar nga  Komuna e Prishtinës në uebin zyrtar.

img_9995-1

Ndërsa sa i përket shefes së zyres se BE’së ne Kosovë, zonjës Apostolova, meret vesh që kështu vepron edhe me kryetarët e komunvae serbe që si njohin simbolet e Kosovës, ndërsa mbajnë flamurin e shtetit serb.

Apostolova si duket është e prerë që të mos shfaq simbole të shteteve të tjera kur takohet me politikanë që qeverisin në shtetin e Kosovës dhe nuk ia njohin simbolete e saj, duke shfaqur simbole të shteteve fqinjë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë