Loading…

Shefi i stafit të Presidentes: Abdixhiku, njeriu i fundit që mund ta mësojë osmanin se si shtyhen proceset

  • 21/10/2021 | 23:33

Shefi i stafit të Presidentes: Abdixhiku, njeriu i fundit që mund ta mësojë osmanin se si shtyhen proceset

Shefi i Stafit të Presidentes së Kosovës, Vjosa Osmanit, Blerim Vela përmes një statusi në rrjetin social Twitter i ka reaguar kryetarit të LDK-së, Lumir Abdixhikut duke i thënë se ai është njeriu i fundit që mund ta mësojë Presidenten se si të shtyhen përpara kauzat.


Ai tha se integriteti dhe ligjshmëria në sistemin e drejtësisë janë dhe mbeten kauzat e përhershme të Presidentes Osmani.

“Sundimi i ligjit, integriteti dhe ligjshmëria në sistemin e drejtësisë janë dhe mbeten kauzat e përhershme të Presidentes Osmani dhe jo angazhim vetëm gjatë një kampanje. Për këtë Presidenta ka mbështetje nga partnerët ndërkombëtar”.

“Kryetari aktual i LDK-së, Abdixhiku është njeriu i fundit që mund ta mësojë Presidenten se si të shtyhen përpara kauzat, të cilat ai e ka zakon t’i lë në gjysëm apo të bëhet pjesë e kauzave t’gabuara të atit të tij ideologjik Isa Mustafës, që kanë pamundësuar vetingun n’drejtësi”, ka shkruar Vela.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë