Loading…

Shefi i NATO’s: Vucic njeriu i duhur për president

  • 05/04/2017 | 14:57

Shefi i NATO’s: Vucic njeriu i duhur për president

Sekretari gjeneral i NATO’s Jens Stoltenberg e ka uruar kryeministrin serb Aleksandar Vucic për zgjedhjen për kryetar, duke porositur se Vucic është njeriu i duhur për këtë rol të rëndësishëm në kohën plotë sfida për Serbinë dhe Ballkanin Perëndimor.


Stoltenberg ka theksuar se vitet e fundit, duke falënderuar udhëheqjes së Vucic’it, “partneriteti i Serbisë me NATO’n është avancuar dukshëm, me rezultate në një numër të fushave dhe me politikë të jashtme të balancuar”.

Ndryshe, Vucic fitoi bindshëm në zgjedhjet presidenciale në Serbi, duke lënë shumë prapa kundërkandidatët e tij./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë