Loading…

Shefi i Mbrojtjes së Mjedisit: Mos dilni sonte jashtë

  • 26/01/2018 | 21:30

Shefi i Mbrojtjes së Mjedisit: Mos dilni sonte jashtë

Kryeshefi Ekzekutiv i Agjencisë për Mbrojtjen e Mjedisit, Ilir Morina, u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve të Prishtinës që të mos dalin jashtë shtëpive për shkak të rrezikut nga ajri i ndotur.

Morina përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, iu ka bërë thirrje të gjithë banorëve të Prishtinës, Shkupit, Tetovës, Bitolit, dhe Sofies që të reduktojnë daljet nga shtëpia për shkak të ajrit.

“Sonte Prishtina, Shkupi, Tetova,Bitoli, Sofia ne te rrezikshme, te reduktoni daljet jashtë shtëpive”, ka shkruar Morina në Facebook.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë