Loading…

Shefi i AKI’së Driton Gashi ka ofruar dorëheqjen

  • 04/04/2018 | 21:46

Shefi i AKI’së Driton Gashi ka ofruar dorëheqjen

Drejtori i Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë, Driton Gashi, ka ofruar dorëheqjen nga posti që mban.


Kështu ka thënë ministri i Drejtësisë i Kosovës, Abelard Tahiri, gjatë një paraqitjeje të drejtpërdrejtë, në emisionin “Pressing”, me Leonard Kerqukin, në televizionin T7.

Ofrimi i dorëheqjes së Gashit vjen pas kërkesës së kryeministrit të vendit, Ramush Haradinaj, që ai ta lirojë postin, pas skandalit me dëbimin e gjashtë shtetasve turq.

“Zoti Gashi ka ofruar edhe vetë dorëheqejen për ta liruar rrugën për çfarëdo vendimi që do të merret për të. Ai ka qenë i sinqertë dhe i gatshëm”, ka bërë të ditur Tahiri.

“Ka thënë se jemi i gatshëm të hapi rrugë për çkado që duhet dhe ka nevojë. Ai ka thënë se pas kësaj që ka ndodhur nuk dëshiron të jetë edhe pengesë për vendime të ardhshme”, ka treguar Tahiri.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë